Rajská zahrada ve Strašíně: část první

Chtěla bych vám povědět něco o naší zahradě. Je v obci Strašín u Sušice, tedy v Pošumaví, nikoliv u Říčan v blízkosti hlavního města. Tam mají zahrady nových rodinných domků zcela jiný formát, než je tomu u nás v Pošumaví.

Číst dál...

Rajská zahrada ve Strašíně: část druhá

Naše zahrada mění koncem května rychle svou podobu a překvapuje barvami. O barvách kolem nás v době jarní a pozdně jarní bych vám chtěla povědět v tomto příspěvku.

Číst dál...

Rajská zahrada ve Strašíně: část třetí

V minulém příspěvku o Rajské zahradě ve Strašíně jsem se zastavila u popisu skromně poetických, avšak svými půdokryvnými schopnostmi nad jiné vynikajícími rostlinami, které kvetou v mnoha odstínech modré. Během krátké doby snad 10 dnů se situace v zahradě radikálně změnila. Začala vrcholná fáze kvetení trvalek a keřů, záhony explodují.

Číst dál...

Rajská zahrada ve Strašíně: část čtvrtá

Exploze v záhonech vyvolané vysokými teplotami zhruba před měsícem jsou minulostí. K rychlému povadnutí krásy pivoněk, kosatců a kakostů přispěly mohutné deště. Kakosty po kompletním sestřižení vyrazily znovu a obnovily svůj původní kompaktní tvar. Ostrožky dokvétají a čekají na regenerační sestřih podobně jako kakosty. Možná vykvetou znovu. Není na škodu podpořit je trochou hnojiva.

Číst dál...